2013 – Dawid Król

Choć właśnie mijają Święta i zbliża się Nowy Rok, zima w moich rejonach jakoś nie nadchodzi. Wygląda, jakby czekała, na mnie, aż podzielę się z Wami relacjami z moich jeszcze jesiennych wypadów. W przedświątecznej gorączce nie miałem czasu na pisanie, ale zdjęcia i coś w pamięci jeszcze zostało…

Ponad ponad dwa tygodnie temu, w relacji z warsztatów survivalowych, wspominałem, że będę brał udział w innym ciekawym wydarzeniu organizowanym przez członków Stowarzyszenia Polska Szkoła Survivalu. Pomimo wielu wątpliwości, zgłosiłem się w końcu na Survival Test „Brain Inside”. Nie wiedziałem, czego się spodziewać, czy sobie poradzę, ale postanowiłem spróbować swych sił. Pozostawiłem sobie w razie
Read More

Niedawno miałem okazję wybrać się z tatą i jego kolegą, Waldkiem na ryby na starorzecze Bugu. Nie byliśmy razem na rybach już wiele lat, więc była okazja do przypomnienia sobie naszych wspólnych wypraw i zobaczenia, jak to będzie, gdy obaj jesteśmy trochę starsi 😉 Wybraliśmy się ze spinningami specjalnie na okonie. Nie zdradzę dokładnie miejsca,
Read More

Ponad tydzień temu miałem okazję wziąć udział w ciekawym przedsięwzięciu kilku pasjonatów survivalu, którzy postanowili aktywnie dzielić się swą wiedzą i integrować warszawskie środowisko osób radzących sobie bez zdobyczy cywilizacji. Krzysiek, Łukasz, Remigiusz i Sergiusz ze Stowarzyszenia Polska Szkoła Survivalu, od niedawna organizują w terenie Otwarte Warsztaty Survivalowe. Do tej pory było już kilka spotkań
Read More

Kilka dni temu wybrałem się nad Wisłę, pod most Poniatowskiego w Warszawie, by wraz z kolegą Lechem z forumwodne.pl powitać jednego z wodniaków, płynącego kajakiem w charytatywnym celu. Artur SAPER Troncik, znany dotychczas w internecie, głównie, jako poszukiwacz skarbów, postanowił samotnie przepłynąć kajakiem Wisłę na odcinku Czechowice-Dziedzice – Gdańsk. Celem wyprawy jest nie tylko przeżycie
Read More

Już ponad dwa tygodnie minęło od mojego pierwszego zlotu forum reconnet.pl jednak parę innych wydarzeń sprawiło, że dopiero dziś krótko go zrelacjonuję. Nie będzie to szczegółowa relacja, jak zazwyczaj ponieważ wydarzenie nie było moją typową wyprawą w dzicz. Miało być okazją do osobistego poznania osób o podobnych zainteresowaniach, na co dzień rozsianych po całej Polsce.
Read More

W pierwszy wrześniowy weekend postanowiłem skorzystać z letniej jeszcze pogody i wyskoczyć do lasu na dwa dni. Tym razem wybór padł na lasy w okolicach Garwolina. Choć porządny deszcz nie padał chyba od miesiąca, uznałem, że to dobra okazja poszukać już grzybów. Nie przygotowywałem się zbytnio do tej wyprawy. Sprawdzając prognozę pogody, zrezygnowałem z brania
Read More

Tej nocy też nie spałem mocno. Cały czas lał deszcz i co chwilę się budziłem. Moja bezludna wysepka na Bugu po zmroku przeżyła prawdziwy desant bobrów. Biegały ze wszystkich stron namiotu. Wciąż słyszałem, jak coś wychodzi z wody na brzeg, by podejść do mojego obozu i z głośnym pluskiem wskoczyć z powrotem do rzeki. Starałem
Read More

Atrakcją drugiego dnia miał być Drohiczyn, ale pierwszą noc tej wyprawy zapamiętam pewnie na długo. Nie zdążyłem dobrze zasnąć, gdy obudził mnie wiatr. Otwierając oczy od razu poczułem, jakby był dzień. To błyskawice prześwietlały namiot i przez jego poszycie widziałem całą okolicę. Namiot ulokowany miałem w niewielkiej kotlince na piaszczystej wyspie porośniętej wysoką trawą i
Read More

W końcu przyszła pora na tegoroczną samotną kilkudniową wyprawę kajakiem. Już czwarty raz zdecydowałem się na spływ Bugiem. Lubię akurat tę rzekę ponieważ jest na tyle duża i dzika, że można całkowicie odciąć się na niej od cywilizacji, a jednocześnie nie jest nudna dzięki setkom wysp, starorzeczy i łach. Do tego płynie mniej więcej w
Read More

2013

Share this:

Share this:

Share this:

Share this:

Share this:

Share this:

Share this:

Share this:

Share this:

Share this: